یکی از المان های مهم  سقف های کشسان لابل، نورپردازی به کار رفته در آن است، نورپردازی هایی که در سقف کشسان به کار می روند، با توجه به نوع آن می توانند تاثیر بسزایی در نمای سقف داشته باشند، همچنین می توانند با توجه به رنگ به کار رفته در نورپردازی، سقف کاذب کشسان را متفاوت جلوه دهد. در این مطلب به انواع نورپردازی رایج به کار رفته در سقف کشسان می پردازیم، با ما همراه باشید!

 

نورپردازی لوستر

لوسترجزء نورپردازی های سنتی و کلاسیک به حساب می آید. معمولا از لامپ های سفید و زرد در این نورپردازی استفاده می شود. فرآیند نصب و پیاده سازی این نورپردازی در سقف کشسان بسیار ساده است. کافی است که نگهدارنده لوستر را به سقف اصلی وصل کنید و با استفاده از واشرهای مخصوص برشی در سقف ایجاد کنیم تا بتوان لوستر را به نگهدارنده وصل کرد. این نورپردازی در سقف های لاکر (براق یا آینه ای) به دلیل انعکاس نور، مناسب است.

 

نورپردازی هالوژن

یکی از نورپردازی های معروفی که در سقف های کاذب کاربرد فراوان دارد، نورپردازی هالوژن است.. طریقه نصب لامپ هالوژن با لوستر کمی متفاوت است، برای نصب این نورپردازی در سقف کشسان می بایست یک نگه دارنده به نام براکت را به سقف اصلی وصل کنیم، سپس لامپ هالوژن را در پلتفرم (نگه دارنده لامپ) قرار داده و سپس پلتفرم را بر روی براکت قرار دهیم و به اندازه پلتفرم، فضایی را در سقف کشسان ایجاد می کنیم و برش می دهیم و پلتفرم را با سقف کشسان هم سطح می کنیم.

 

نورپردازی فیبر نوری

نورپردازی فیبر نوری یکی از نورپردازی های جذاب و شیک سقف های کشسان به شمار می آید. این نورپردازی از دو قسمت رشته های فیبر نوری و منبع تغذیه فیبر نوری تشکیل شده است. به طوری که منبع تغذیه در پشت سقف کشسان به سقف اصلی متصل می شود و رشته های فیبر نوری در آن قرار گرفته و سپس رشته های فیبر نوری در کل سطح سقف کشسان به طور رندوم پخش می شوند. منبع تغذیه، نور تولید می کند و این نور به انتهای فیبر نوری می رسد . نوربه کار رفته در منبع فیبر نوری از نوع ال ای دی می باشد که طول عمر بسیار بالا و مصرف برق خیلی پایین دارد و می تواند به دو صورت تک رنگ و آر جی بی ، به کار رود.

 

لامپ ستاره ای (کریستال ستاره ای)

کریستال ها به گونه ای طراحی شده اند که نور و افکت بسیار زیبایی روی سقف کشسان ایجاد می کنند البته نور محیط را تامین نمی کنند و فقط کاربرد دکوراتیو دارند. این کریستال ها با توجه به نوع تراش هایی که در آنها وجود دارد، شعاع های نوری متفاوتی روی سقف کشسان ایجاد می کنند.

 

بک لایت

از این نوع نورپردازی برای سقف های چاپی و ترنسپرنت استفاده میشود که شامل ال ای دی آر جی بی، اس ام دی خطی یا نور نواری و … می باشد.

 

 

فارسی